atrakcje w okolicy

TERMY BUKOWINA TATRZAŃSKA

Sportowa 22, 34-530 Bukowina Tatrzańska

Po powrocie z górskich wypraw przyda się wizyta w nowoczesnym kompleksie basenów termalnych "TERMY BUKOVINA". To doskonałe centrum rozrywki dla całej rodziny. 
Terma Bukowina to kompleks basenów geotermalnych zasilanych wodą termalną, który zlokalizowany jest w Bukowinie Tatrzańskiej. Łączna powierzchnia lustra wody wszystkich basenów to 1885 m2 przy pojemności 2260 m3. Temperatura wody w basenach waha się w zależności od potrzeb w danym basenie w granicach 28–36 °C

zobacz więcej

NARCIARSTWO: KOLEJ KRZESEŁKOWA - TURNIA

Wierch Olczański 68, 34-530 Bukowina Tatrzańska

Stacja Narciarska Turnia w Bukowinie Tatrzańskiej – ośrodek narciarski położony w Bukowinie Tatrzańskiej w Pogórzu Spisko-Gubałowskim na północno-wschodnim zboczu grzbietu, którym idzie ulica Wierch Olczański

Kolej krzesełkowa dwu osobowa róznica poziomów 90 m.

​Długość wyciągu 400 metrów, długość trasy zjazdowej 500 m. Szerokości stoku 100 metrów.

Czas wyjazdu około 2 minuty, zdolność przepustowa do 1500 os/h, prędkość wyciągu 2,3 m/s.

Stok oświetlony, sztucznie naśnieżany.

Trasa codziennie przygotowywana ratrakiem. Przy kolei znajduje się parking na 40 samochodów a przy drodze dla trzech autokarów.

zobacz więcej

NARCIARSTWO: KOLEJ KRZESEŁKOWA - RUSIN-SKI

Wierch Rusiński 70, 34-530 Bukowina Tatrzańska

Stacja Narciarska Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej – ośrodek narciarski położony w Bukowinie Tatrzańskiej na Pogórzu Spisko-Gubałowskim na północnym zboczu Rusińskiego Wierchu. Dojazd (tylko do górnej stacji wyciągu krzesełkowegu) jest możliwy ulicą Rusiński Wierch.

zobacz więcej

„sabałowe bajania”

Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy" - Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska 

Festiwal Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” - Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych

zobacz więcej

„Góralski Karnawał”

Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy" - Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska 

W ramach wydarzenia odbywał się przegląd par tanecznych i konkurs tańca zbójnickiego.  Jego historia sięga roku 1973, kiedy to z inicjatywy Józefa Koszarka znakomitego bukowiańskiego tancerza, śpiewaka i poety, a zarazem ówczesnego prezesa Domu Ludowego, przy współpracy miejscowych działaczy kultury oraz Adama Sawiny, ówczesnego kierownika referatu ds. kultury Powiatowej Rady Narodowej w Nowym Targu po raz pierwszy zorganizowano międzyregionalny, a w latach następnych Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych.

zobacz więcej

Muzyczna Zohylina to festiwal organizowany od 3 lat przez Fundację Harcerstwa Polskiego "Schronisko Głodówka" oraz ludzi skupionych wokół Fundacji. W organizację imprezy zaangażowani są artyści, którzy mieli okazję przebywać w tym magicznym miejscu, jakim niewątpliwie jest Schronisko na Głodówce. Dzięki współpracy z muzykami, poetami, plastykami Muzyczna Zohylina czyli Otwarte Spotkania Artystyczne z roku na rok staje się przedsięwzięciem dojrzalszym, a jej program poszerza się o kolejne dziedziny sztuki, odkrywając przed uczestnikami Zohyliny różne rodzaje muzyki, poezji, promując jednocześnie dokonania młodych twórców.

zobacz więcej

1999-2023 © MATinternet Zakopane